PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

V obchodech jsou nebezpečné čínské hrnky s kadmiem
Hrnky pochází z Číny a jsou zdraví nebezpečné.

22.2.2008

Hygienici v pátek varovali před nebezpečnými hrnky čínské výroby. Podle jejich testů jsou zdraví nebezpečné, protože obsahují kadmium. Výrobky musí být staženy z prodeje.

„Výrobek pro obsah tohoto prvku nesplňuje požadavky závazných závazných předpisů o ochraně veřejného zdraví,“ uvedl hlavní hygienik pro ČR Michael Vít.

Hrnky vyrobené v Číně distribuovala na českém trhu Prostějovská firma Stormax. Konkrétně se jedná o bílý keramický hrnek s motivem zajíce vymačkávajícího tubu.

Z okraje pro pití se z hrnku uvolňuje kadmium. Tím může dojít ke kontaminaci rtů a následnému průniky nebezpečné látky do těla. Proto musí být výrobek stažen z prodeje a lidé, kteří si jej již zakoupilo ho mohou vrátit prodejci.

Ve čtvrtek hygienici varovali před nebezpečnou zubní pastou Colgate Whitening Advanced. Při jejím používání totiž hrozí kožní onemocnění.

Co je to kadmium:

Jedná se o lehce tavitelný, toxický kovový prvek. Slouží jako součást různých slitin a k povrchové ochraně jiných kovů před korozí. Vzhledem k jeho toxicitě je jeho praktické využití omezováno na nejnutnější minimum.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu