PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Aplikace na Facebooku posílají data o uživatelích marketingovým firmám. Žaloba je na cestě

20. 10. 2010

Facebook čelí dalšímu skandálu kvůli ochraně osobních údajů svých uživatelů. Zdrojem problémů jsou tentokrát herní aplikace v čele s produkty společnosti Zynga. Ta již několikrát čelila kritice kvůli nefér reklamním praktikám a podvodným nabídkám.

Hromadnou žalobu na společnost Zynga podala ke kalifornskému soudu Nancy Graf, která na Facebooku hrála populární hru Farmville. Podle žaloby Zynga nelegálně sdílela osobní údaje o 218 milionech hráčů svých her s reklamními agenturami. Tímto jednáním měla firma porušit obchodní podmínky Facebooku i americké zákony na ochranu osobních údajů.

Žaloba, ke které se mohou přidat další postižení, požaduje kroky, které zabrání opakování podobných incidentů. Ve hře jsou také miliony odškodného a soudních poplatků. Zynga veškerá obvinění popírá a hodlá se proti nim podle slov svého mluvčího vehementně bránit.

Na problém se sdílením údajů o hráčích populárních her na Facebooku upozornil tento týden Wall Street Journal, který sledoval 10 nejpopulárnějších aplikací na této sociální síti.

Podle zjištění listu posílalo všech deset nejužívanějších aplikací data o svých uživatelích celkem 25 marketingovým firmám. Zynga měla mezi deseti nejpoužívanějšími aplikacemi tři zástupce, Farmville s 59 miliony uživatelů, Texas HoldEm Poker a FrontierVille.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk stahuje-200-zemi.cz
stahuje-cely-svet.cz universe-people.com cosmic-people.com angels-light.org
angels-heaven.org ashtar-sheran.org 200-countries-download.org all-the-world-downloads.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu andjeli-neba.com.hr
anjos-ceu.eu angeli-raja.eu engelen-hemel.nl ingerii-cerului.ro
cennetin-melekleri.web.tr