PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Nemůžu si dovolit manželku, stěžují si Číňané premiérovi na on-line fóru

13. 9. 2010

Čínská vláda zřídila internetovou "přímou linku", kam mohou občané posílat své vzkazy. Stížnosti a nápady sem poslaly už tisíce lidí.

Čínská vláda se odhodlala k bezprecedentnímu kroku, když otevřela internetovou stránku, kam mohou řadoví občané posílat své vzkazy politickému vedení země. Čtyři dny po zahájení provozu zmíněného webového fóra se na něm objevilo více než 27 tisíc příspěvků, píše server BBC.

Vzkazy, které mohou být adresovány buď vládě nebo jednotlivým politikům, se nejčastěji týkají bující korupce a finančních problémů občanů. Někteří lidé si stěžují, že si nemohou dovolit bydlení, jiní, že si nemohou dovolit se oženit.

"Přímá linka do Čung-nan-chaje", tedy sídla ústředních orgánů a nejvyšších představitelů, byla zřízena státním listem Žen-min ž'-pao (Lidový deník). Nejvíce vzkazů zatím směřovalo k prezidentu Chu Ťin-tchaovi, druhým nejčastějším adresátem je premiér Wen Ťia-pao.

Korupce i drahé bydlení

"Základem veškerých problémů je zkorumpovanost vládních úředníků. Je základní povinností strany řídit a kontrolovat své pracovníky," píše se v jednom ze vzkazů.

"Nemohu si dovolit dům ani manželku," stěžoval si další pisatel. Další vyzýval vládu, aby "zúžila propast mezi bohatými a chudými, což by přispělo ke stabilizaci společnosti". "To také znamená, že ceny za bydlení musí klesnout, aby lidé měli kde žít," dodal tento hlas.

Žhavým diskusním tématem byla rovněž nízká kvalita vzdělání a nedostupnost vyššího vzdělání pro široké vrstvy. "Vláda poskytuje podporu a půjčky, aby pomohla chudým získat vzdělání. Na takovou půjčku má právo ale jen málokdo. Usiloval jsem o ni třikrát, ale nebylo mi umožněno půjčit si tolik, abych mohl zaplatit školné pro své tři děti," uvádí se v dalším příspěvku.

Čínská vláda se na internetu pokusila vyjít vstříc svým občanům již loni, když zřídila webovou stránku, na níž mohli lidé hlásit případy korupce. Stránka byla hned po uvedení do provozu kriticky přetížena, píše server BBC.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu