OČISTNÉ PROCESY SÍLÍ - PLANETA ZEMĚ SE OČIŠŤUJE OD HRUBOVIBRAČNÍCH ENERGIÍ
Srovnání se starými fotografiemi prokázalo, že z Everestu mizí led
19. července 2010
Z nejvyšší hory světa mizí led. Potvrdila to minulý týden americká společnost Asia Society (AS), která nechala pořídit fotografie Mount Everestu z místa, z něhož horu v roce 1921 vyfotografoval Brit George Mallory.
„Fotografie odhalily překvapivou pravdu: led z Himaláje mizí,“ uvedla společnost v prohlášení s tím, že úbytek během 89 let, které dělí vznik obou snímků, je alarmující.
Na snímcích pořízených Mallorym, který o tři roky později zemřel při snaze Everest zdolat, je patrná výrazná ledová pokrývka ve tvaru S, což je Rongbuk, největší ledovec na severním svahu hory. Z fotografií z letoška, které jsou velikostmi a poměry naprosto stejné jako ty původní, je patrné, že ledovec je na ústupu.
AS upozornila, že zjištění jsou důležitá, neboť Himaláj je největší subpolární ledovou zásobárnou na světě a voda z ledovců napájí Gangu, Bahmaputru, Iravádí, Mekong, Jang- c’- ťiang, Žlutou řeku a další klíčové toky, na nichž závisí milióny lidí. „Jestliže bude tání ledu pokračovat současným extrémním tempem, spousta ledovců bude výrazně zredukována do poloviny století,“ uvedla Asia Society.
Američan Breashears nenásledoval pouze stopy Malloryho, ale i italského fotografa Vittoria Selly, přičemž pořídil snímky v Tibetu, Nepálu i Pákistánu.
7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde: