PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Tropická vedra postihla i Sibiř

16. července 2010

Vedro sužující střední Evropu se s plnou silou dostavilo i do míst, která klimatologové označují za nejchladnější na severní polokouli. Podle páteční zprávy ruské agentury ITAR-TASS dosahuje v těchto dnech teplota v Ojmjakonském okrese Jakutska výše až 35 stupňů. Horko trápí celé Rusko. Sucho je největší za posledních sto let.

Na Sibiři s extrémními mrazy nezřídka teploměry v zimních měsících klesnou pod minus 60 stupňů. Nyní tam extrémní vedra ohrožují dálkové vedení elektřiny a způsobují výpadky trafostanic. Problémy má i železniční doprava, protože vysoké teploty deformují koleje. Lesníci mají obavy z požárů, které se v některých místech přibližují městům a obcím.

Horka sužují celé Rusko a v zemi kvůli teplotám nad 35 stupňů Celsia zemřely desítky lidí - jen za poslední týden jich bylo 233. Mnoho z nich se utopilo, často po požití alkoholu. Silnice v centru Moskvy neustále křižují cisterny rozstřikující vodu, aby se neroztavil asfalt. V hlavním městě padl absolutní teplotní rekord 36,6 stupně Celsia.

Současné vedro, které má pokračovat ještě přinejmenším týden, je největším a nejdelším za poslední desetiletí. Rusko podle BBC navíc sužuje nejhorší sucho za poslední více než století, v zemi od zimy prakticky nepršelo a sklizeň je bídná. V šestnácti regionech byl vyhlášen stav nouze a vláda navýšila půjčky zemědělcům, aby odvrátila jejich bankrot.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu