PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Prodej počítačů se celosvětově za první čtvrtletí zvýšil, a to hned o čtvrtinu

15. 4. 2010

Celosvětový prodej osobních počítačů se v prvním čtvrtletí meziročně zvýšil zhruba o čtvrtinu, protože firmy začaly opět investovat do technologického vybavení. Údaj vychází z odhadů výzkumných společností IDC a Gartner.

Firma IDC uvedla, že prodej ve čtvrtletí meziročně stoupl o 24,2 procenta na 79,1 milionu počítačů. Podle Gartneru dosáhlo tempo růstu prodeje dokonce 27,4 procenta.

"Bylo to velmi silné. Kromě přetrvávající dobré spotřebitelské poptávky vidíme rovněž nadějné známky komerčních nákupů," uvedl analytik Jay Chou ze společnosti IDC. Ta v celém letošním roce očekává nárůst prodeje počítačů o minimálně 15 procent.

"Výsledky za první čtvrtletí naznačují, že profesionální počítačový trh postupně oživuje díky nahrazování starších počítačů na vyspělých trzích," řekla analytička Mikako Kitagawaová z Gartneru.

Vedoucí pozici na světovém trhu s osobními počítači si v prvním čtvrtletí udržela americká společnost Hewlett-Packard, ačkoli její tržní podíl podle IDC klesl na 19,7 procenta. Druhé místo obsadila tchajwanská firma Acer, která zvýšila dodávky o 43 procent a kontrolovala 13,6 procenta trhu. Těsně za ní skončil americký výrobce počítačů Dell s tržním podílem 13,3 procenta.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu