PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Open space kanceláře škodí zdraví a mohou vést k paranoidnímu chování

23.3.2010

Velká kancelář, mnoho lidí, nedostatek soukromí a osobního prostoru. I to se dá shrnout pod pojmem open space. Tento typ kanceláří je nejen u nás stále více oblíbený. Zaměstnavatelé mají větší dohled nad zaměstnanci a očekávají i vyšší produktivitu práce. Opak ale může být pravdou. Rozlehlé kanceláře nesvědčí mnoha lidem nejen po psychické stránce, ale i po té zdravotní, což může vést ke snížení pracovního výkonu.

Nadměrný hluk, nedostatek soukromí, nekončící rozptylování, to vše působí negativně na psychiku zaměstnanců a u mnohých z nich může vést například ke stresu, potvrdili vědci.

Ačkoli při realizaci kanceláří zaměstnavatelé předpokládají zvýšení produktivity práce, výzkum prokazuje opak. Při nevhodně naplánovaných kancelářských prostorech poklesla produktivita práce zaměstnanců o téměř dvacet procent.

Nedostatek klidu a soukromí

Podle serveru The Daily Mail si z dvaceti tisíc dotazovaných zaměstnanců 56 procent stěžovalo na nedostatek soukromí, 55 procent uvedlo nevyhovující teplotu v kanceláři a šedesát procent si stěžovalo na absenci klidného místa.

Jeden člověk ze tří dotazovaných nebyl spokojen s dostatkem denního světla a hodnotou hluku.

Pro zaměstnavatele může být současný stavební trend prospěšný, ale hit posledních let, kdy jsou zaměstnanci s trochou nadsázky namačkáni v kanceláři jako zástupy slepic v kurníku, nahrává zvýšenému paranoidnímu chování u některých jedinců, tvrdí vědci z University College v Londýně i poradci v oblasti životního prostředí.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu