PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Japonci chtějí léčit pandemie pomocí mobilů

9.6.2009

Mobilní telefony vybavené satelitní navigací (například iPhone) brzy pomohou Japoncům odhalit vznik epidemie. Údajně tak zachrání životy milionů lidí.

Za několik měsíců se v japonské základní škole objeví vysoce nakažlivá choroba. Epidemie začne u několika dětí, které brzy nakazí celou třídu.

Pokud nikdo rychle nezakročí, nemoc přeskočí na rodiče školáků, jejich přátele a rozšíří se do celého světa. Ale japonské úřady tomu chtějí zabránit - nasadí mobilní telefony.

Nemoc totiž bude jen virtuální. Japonská vláda k tomu, aby ji zvládla, vybaví ve spolupráci s mobilním operátorem Softbank tisíc školáků telefony s GPS, které budou sledovat každý jejich pohyb.

Některé z dětí pak úřady označí jako "nemocné" a budou přes navigaci sledovat, mezi kolik lidí by rozšířily nákazu při své běžné denní činnosti. Všechny osoby, se kterými přišli nemocní do styku, pak úřady SMSkou varují před možným onemocněním a přimějí je k tomu, aby navštívily lékaře. To má potlačit vznik epidemie, či dokonce pandemie.

v

Studie má zároveň ukázat, kolik lidí by nemuselo onemocnět, kdyby se redukoval kontakt mezi nakaženými obyvateli.

"Počet nakažených roste v případě epidemie exponenciálně. Pokud se podaří jejich počet omezit, rychleji nemoc dostaneme pod kontrolu," říkají zástupci operátora Softbank.

Právníci jsou proti

Japonci ale zatím svádějí boj s místními právníky, kteří pochybují o legálnosti neustálého sledování lidí. Zastáncům studie však pomáhá v jejím prosazení strach lidí ze smrti a zatím nepřekonané obavy z epidemie prasečí chřipky.

"Pokud se projekt uskuteční, myslím, že bude mít daleko lepší výsledky než Tamiflu," je přesvědčen mluvčí Softbanku Masato Takahashi.

"Kdyby nemocný nakazil tři osoby denně, každý z nich také další tři za 24 hodin, pak desátý den máme na světě 60 tisíc nemocných," dodal Takahashi.

Pokud studie prokáže pozitivní výsledky, není vyloučeno, že jejich poznatků využijí i další japonští operátoři. Firmy by pak službu "varování před epidemií" nabídly v rámci svých tarifních programů.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu